Oświetlenie LEDEnergooszczędnośćżarówki LED są najbardziej efektywnymi źródłami światła na rynku, ich sprawność, czyli ilość przekształconej energii zamienionej w światło waha się w okolicach 90%, podczas gdy, przy tradycyjnych żarówkach z żarnikiem wolframowym wskaźnik ten wynosi około 10%. Dzięki temu za oświetlenie LED płacimy o wiele mniej, co udowodnia nasz kalkulator oszczędności. Kliknij [tutaj].


Trwałość – dobrej jakości diody LED mogą służyć nawet 50.000, 70.000, a nawet 100.000 h to wiele raz więcej niż żarówki tradycyjne, halogenowe, czy nawet energooszczędne. Czas działania pojedynczej diody może zatem sięgać kilku - kilkunastu lat. Dioda LED po tylu godzinach pracy nie gaśnie jednak nagle, a jedynie stopniowo traci swą sprawność i świeci co raz słabiej.


Odporność na uderzenia – Ze względu na prostotę budowy diody LED, brak dodatkowych elementów ruchomych, żarówki z diodami LED są odporne na wstrząsy i uderzenia, które w tradycyjnych żarówkach, mogą powodować przerwanie strumienia świetlnego lub trwałe ich uszkodzenie.

Niska temperatura pracy – Diody LED nie emitują wysokiej temperatury pracy, co uchroni użytkowników przed poparzeniem, a dodatkowo zapewni bezpieczeństwo stosowania
w elementach drewnianych, podwieszanych, czy bliskiej odległości ociepleń.

Czas włączania i wyłączania – Przy diodach LED, zapalanie i gaszenie światła jest natychmiastowe po użyciu włącznika. Diody w przeciągu ułamka sekundy uzyskują pełną sprawność i nie zużywają dodatkowej energii na ustabilizowanie swej pracy, tak jak żarówki tradycyjne i energooszczędne, które nominalny pobór energii osiągają przy pełnym rozgrzaniu.

Ekologia – do produkcji oświetlenia LED nie używa się metali ciężkich, ani rtęci, którą wykorzystuje się m.in. w żarówkach energooszczędnych.

Zdrowie i komfort – Diody LED nie emitują szkodliwego dla zdrowia promieniowania ultrafioletowego UV, co dodatkowo przekłada się na brak zainteresowania tym światłem przez owady.

Dane techniczne